"Laimas" šokolādes muzejs

2012. gada maijā tika uzsākta Laimas administratīvās ēkas rekonstrukcija. Šo Latvijas industriālā mantojama sarakstā iekļauto namu 1939. gadā projektēja arhitekts Staņislavs Aloizs Borbals. Nepilnu divu gadu laikā Šokolādes Mājas, kā šo ēku tagad mīļi dēvē muzeja apmeklētāji, atguva gan savu ārējo daili, gan piepildījās ar atmiņu, sajūtu, lepnuma un mīlestības stāstiem. Muzejs tapis projektu Baltijas Šokolādes muzeja renovācija ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, un tas ir lielākais šokolādes muzejs Baltijā. Ēkas renovācija un muzeja izveide ir arī nozīmīgs ieguldījums Miera ielas radošā kvartāla izveidē, kurā, atbilstoši Rīgas pilsētas attīstības plāniem, paredzēts veicināt kultūras dzīves attīstību. "Laimas" šokolādes muzejā šokolādi var izbaudīt ar visām maņām – ieraudzīt, sagaršot, sadzirdēt un sajust... Kā? To uzzināsi, apmeklējot muzeju!

Tradīcijas kopš 1870. gada

Mīlestībā radītās Laimas šokolādes pirmsākumi meklējami jau 1870. gadā, kad vācu uzņēmējs Teodors Rigerts Rīgā nodibināja savu uzņēmumu un sāka priecēt Rīgas un Latvijas iedzīvotājus ar šokolādes gardumiem. Zelta vērtās zināšanas, kā no kakao pupas pagatavot augstvērtīgu šokolādi, tiek glabātas lielā slepenībā un gadu no gada, paaudzi no paaudzes nodotas Laimas šokolādes meistariem.


“Laima” šokolādei raksturīgo unikālo garšu nodrošina šokolāde, kas pagatavota, saglabājot senās prasmes un receptes, kas papildinātas ar mūsdienīgām ražošanas tehnoloģijām un metodēm. Gadiem ejot, Laima ir kļuvusi ne tikai par saldumu karalieni, bet arī par nacionālo lepnumu. 

Visiem interesē, kā top Laimas šokolāde

Ap šokolādes gatavošanu vienmēr ir virmojis noslēpumainības plīvurs. Turklāt, ar uguni meklējami tie, kam šokolāde neietu pie sirds. Tāpēc pašsaprotami, ka cilvēki ne tikai alka nogaršot izcilos Laimas šokolādes meistardarbus, bet arvien vairāk vēlējās ielūkoties brīnumainās šokolādes tapšanas aizkulisēs.

Šokolādes istaba

Latvijas šokolādes leģenda Laima glabā daudzas liecības par laikiem, cilvēkiem un mīlestību. Mēs vienmēr esam gribējuši dalīties tajā ar šokolādes mīļotājiem! Tāpēc 2005. gadā, svinot uzņēmuma 135. gadadienu, tika atvērta Šokolādes istaba. Šokolādes istabā Laimas ilggadējās darbinieces, Valentīnas Skarneles, bagātā stāstījuma vadībā tika iepazīta šokolādes ražošanas vēsture, apskatīta rūpnīca un degustēta Laimas produkcija. Attīstoties ražošanai un ņemot vērā drošības un sanitārās normas, kā arī lielo interesi, 2011. gadā Šokolādes istaba tika slēgta ar mērķi sākt darbu pie vesela muzeja izveides!

Filma "Saldumu pilsēta"

2010.gadā pirmizrādi piedzīvoja režisora Kaspara Gobas filma „Saldumu pilsēta”, tajā atspoguļota Latvijas saldumu ražotāju un Laima vēsture kopš pašiem pirmsākumiem. Filma spilgti atklāj, kā un kāpēc šokolāde kļu- vusi par neatņemamu Latvijas iedzīvotāju sastāvdaļu un kā Mīlestība pret šo gardumu ietekmējusi daudzu cilvēku dzīvi.