Valentīndienā Laimas šokolādes muzejā izteikts saldākais bildinājums 2015. gada 16. februāris

Šā gada 14.februārī - Sv. Valentīna dienā - Laimas šokolādes muzejā tika izteikts pirmais bildinājums, kad kāds vīrietis Mīlestības svētku programmas ietvaros bildināja savu mīļoto ar īpašu Laimas šokolādes muzeja darbnīcā veidotu šokolādes konfekšu  izlasi ar uzrakstu - Precēsi mani? Tas ir pirmais bildinājums, kas izteikts Laimas šokolādes muzejā, kopš tā atvēršanas. Jau pērn Laimas šokolādes muzejs kļuva par populāru kāzu dienas pieturvietu, savā kāzu dienā muzeju apmeklēt izvēlējās vairāk kā 30 jaunlaulāto  pāru. Laimas šokolādes muzejs piedāvā arī pirmskāzu pasākumus, kā arī saldu svētku programmu kāzu  gadadienu atzīmēšanai.vairāk…

Laimas šokolādes muzeja vadītāja Dace Reisone-Sondore: “Bildināšanas process bija iepriekš īpaši plānots, iesaistot visu Laimas šokolādes muzeja kolektīvu – pēc ekskursijas muzejā, pāris apmeklēja radošo šokolādes darbnīcu, kur mīlnieki gatavoja savas unikālās svētku konfektes. Vīrietis jau iepriekš bija parūpējies   par īpašu šokolādes konfekšu izlasi ar bildinājumu, kur gredzens tika iekausēts vienā no šokolādes konfektēm. Kad jaunais mīlnieks – šokolādes meistars, noliecies uz viena ceļa un lūdza dāmas roku, viņa izplūda asarās un teica “Jā”. Jaunie mīlnieki izteica vēlmi arī kāzu dienā apmeklēt Laimas šokolādes muzeju, kas nu kļuvis par viņiem īpašu Mīlestības apliecinājuma vietu. Viena no Laimas galvenajām vērtībām ir Mīlestība, tāpēc Laimas šokolādes muzejā laipni sagaidīsim un iedvesmosim visus mīlētājus ļauties šokolādes burvībai, pacelties mazliet spārnos un būt drosmīgiem atzīties savās jūtās.”

Leģendām apvītā šokolādes fabrika Laima glabā vēl kādu skaistu Mīlestības apliecinājuma leģendu, kas saistīta ar vienu no populārajām un tautā iemīļotajām šokolādes konfektēm Serenāde. Leģenda vēsta, ka pagājušā gadsimta sākumā Laimā strādāja kāds jauns un īpaši talantīgs saldumu meistars, kurš bija ļoti iemīlējies kādā meitenē, bet tā vietā, lai vienkārši bildinātu izredzēto, viņš nolēma to izdarīt oriģināli.  Kā vissaldāko apliecinājumu savai Mīlestībai viņš radīja jaunu konfekti, kuru nosauca par Serenādi. To viņš dāvāja savai mīļotajai, kura pieņēma šo mīlestības apliecinājumu, pēc tam kopā dzīvojot ilgi un laimīgi...

Šogad visu mīlētāju dienā Laimas šokolādes muzejā bija īpašā Mīlestības svētku programma, kuras ietvaros ikvienam mīlniekam bija iespēja iejusties jaunlaulāto lomā. Mīlestības svētkos – Sv. Valentīndienā - mīlnieki varēja veikt nelielu pirms kāzu ģenerālmēģinājumu, iepazīstot dažādās kāzu svinēšanas tradīcijas un piedaloties mīlētājiem raksturīgos pārbaudījumos.

Laimas šokolādes muzejs tika atklāts 2013.gada 18. decembrī. Muzeja platība ir 520 kvadrātmetru, ekspozīcijas iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu. Muzejā darbojas Radošā darbnīca, kurā katrs var pats izgatavot gardas šokolādes konfektes. Radošās darbnīcas apmeklējums jāpiesaka iepriekš.

AS Laima ir viena no retajām šokolādes ražotnēm Eiropā, kurā kakao pupu pārstrādes process līdz gatavai šokolādei pilnībā tiek veikts pašu spēkiem. Rūpīgi saglabātās senās prasmes un receptes ir papildinātas ar mūsdienīgām ražošanas metodēm. Laimas šokolāde tiek gatavota tikai no augstvērtīgajām Forastero kakao pupām, kas augušas Ganā, Āfrikā. Šīs kakao pupas īpaši pārstrādājot, rodas tikai Laimas šokolādei raksturīgā unikālā garša.

Laima ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā un nākamgad atzīmēs 145 gadu jubileju. Laima savieno vēsturisko mantojumu ar inovācijām. Seno meistaru radītās receptūras sniedz gandarījumu arī mūsdienu klientiem, atzīstot Laimu par vienu no kvalitatīvākajiem zīmoliem Latvijā. Šobrīd Laima ir lielākais saldumu ražotājs Baltijā, kas izvērsis eksportu vairāk nekā 30 pasaules valstīs.


"Laimas" šokolādes muzejā katrs varēs izveidot savu īpašo šokolādes tāfelīti 2013. gada 18. decembris

Šodien, 18. decembrī durvis vēra Laimas šokolādes muzejs. Par muzeja pirmajiem apmeklētājiem kļuva Kārsavas vidusskolas 6a klases skolēni. Viņi piedalījās Laimas akcijā Vēstule no Sargeņģeļaun uzrakstīja skaistāko mīlestības vēlējumu.


vairāk…

Šokolādes muzeja platība ir 520 kvadrātmetri, tā vecākajam eksponātam nākamajā gadā paliks 120 gadi, bet ekspozīcijas iekārtošanai ir izmantoti 100 kilogrami kakao pupu. Muzejā darbosies saldumu darbnīca, kurā apmeklētāji varēs savām rokām izgatavot īstās šokolādes konfektes.

Muzeja ekskursija ilgst stundu, tās laikā katram ir iespēja baudīt karsto šokolādi no strūklakas, izgatavot savu īpašo šokolādes tāfelīti, nofotagrafēties Laimas fotosalonā, uzzināt stāstu par kako pupu un noskaidrot daudzus interesantus faktus par šokolādi un Laimu.

Laimas šokolādes muzejs ir tapis vēsturiskajā ēkā - Miera un Palīdzības ielas stūrī. Šo Latvijas industriālā mantojama sarakstā iekļauto namu 1939. gadā projektējis arhitekts Staņislavs Aloizs Borbals.

Muzeja koncepcijas autors ir Norvels Hermanovskis, Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsonis  ar latviešu saknēm. Mākslinieka vectēvs pagājušā gadsimta sākumā bija Latvijas darba ministrs, praktizēja kā arhitekts. Muzeja tapšanas procesam tika piesaistīti arī vairāki citi Latvijas mākslinieki.

Laimas šokolādes muzejs ir tapis ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Kopumā ēkas renovācija un muzeja iekārtošana izmaksāja gandrīz miljonu latu, no tiem 200 000 latu ir ERAF finansējums.

Ņemot vērā lielo interesi par muzeju, decembrī Laimas šokolādes muzejs uzņems ekskursantu grupas, kuras ir pieteikušās jau iepriekš, bet visiem pārējiem interesentiem muzejs būs atvērts sākot ar janvāri.  

Novembra sākumā Laima uzrunāja skolēnus no visas Latvijas, aicinot rakstīt Mīlestības vēstījumus pirms Ziemassvētkiem. Uz aicinājumu atsaucās ļoti liels skolēnu skaits – bija saņemtas 1262 vēstules ar Mīlestības vēstījumiem no 97 Latvijas skolām.

Kārsavas 6a klases skolēni katrs uzrakstīja savu vēlējumu, daži pat pievienoja zīmējumus. Visus bērnu vēstījumus apkopoja viņu skolotāja un atsūtīja uz Laimu.

Visu informāciju par muzeju un tā darba laikiem var noskaidrot interneta vietnē www.laima.lv, pa tālruni 66154777 vai rakstot uz muzejs@laima.lv.

Par akciju Vēstule no Sargeņģeļa:

Visu šo gadu AS Laima ir veidojusi kādu ļoti īpašu saldumu kārbiņu ar vēstījumu – Vēstuli no Sargeņģeļa un aicināja skolēnus no visas Latvijas piedalīties tās tapšanā.

Kas ir Sargeņģelis? Par Sargeņģeli var kļūt ikviens no mums - daloties Mīlestībā, sūtot savas labās domas un vēlējumus citiem cilvēkiem - gan saviem tuvajiem, gan nekad nesatiktajiem.

Visa šī gada garumā simtiem cilvēku ir rakstījuši savas labās domas un Mīlestības vēlējumus un atdevuši tos mums, lai iepriecinātu citus, tādējādi kļūstot par Sargeņģeļiem.

Līdzīgi kā vēstījums pudelē, vēlējumi tiks ievietoti saldumu kārbiņās. Katra no tām būs īpaša un unikāla, un saņēmējs zinās, ka uz Pasaulē ir kāds, kas domā un vēl labu... Savu ceļojumu Vēstules no Sargeņģeļa sāks šogad decembrī, lai iepriecinātu tūkstošiem cilvēku Latvijā un citur pasaulē.


Pirmie Laimas šokolādes muzeja apmeklētāji 2013. gada 18. decembris

Trešdien, 18. decembrī durvis pirmajiem apmeklētājiem vēra Laimas šokolādes muzejs. Par tiem kļuva Kārsavas vidusskolas 6a klases skolēni, kuri piedalījās Laimas akcijā Vēstule no Sargeņģeļa un uzrakstīja skaistākos Mīlestības vēlējumus.


vairāk…

Novembra sākumā Laima uzrunāja skolēnus no visas Latvijas, aicinot rakstīt Mīlestības vēstījumus pirms Ziemassvētkiem. Uz aicinājumu atsaucās ļoti liels skolēnu skaits – bija saņemtas 1262 vēstules ar Mīlestības vēstījumiem no 97 Latvijas skolām. Kārsavas 6a klases skolēni katrs uzrakstīja savu vēlējumu, daži pat pievienoja zīmējumus.

Laima glabā daudzas liecības par laikiem, cilvēkiem un Mīlestību un tagad tie ir apkopoti šokolādes muzejā ar unikālu un interaktīvu ekspozīciju un iespēju pašu acīm vērot kā top šokolādes brīnums!

Laimas šokolādes muzeja platība ir 520 kvadrātmetri, tā vecākajam eksponātam nākamajā gadā paliks 120 gadi, bet ekspozīcijas iekārtošanai ir izmantoti 100 kilogrami īsto kakao pupu. Muzejā darbosies šokolādes darbnīca, kurā apmeklētāji varēs ar  rokām izgatavot dažādus saldumus.

Ekskursija Laimas šokolādes muzejā ilgst stundu un tās laikā katrs varēs baudīt karsto šokolādi, izgatavot savu īpašo šokolādes tāfelīti, nofotografēties Laimas īpašajā fotosalonā, uzzināt stāstu par kakao pupu un noskaidrot daudzus interesantus faktus par šokolādi un Laimu.

Laimas šokolādes muzejs ir tapis vēsturiskajā ēkā - Miera un Palīdzības ielas stūrī. Šo Latvijas industriālā mantojama sarakstā iekļauto namu 1939. gadā projektējis arhitekts Staņislavs Aloizs Borbals.

Muzeja koncepcijas autors ir Norvels Hermanovskis, Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsonis  ar latviešu saknēm. Mākslinieka vectēvs Teodors Hermanovskis bija pirmais Latvijas satiksmes un darba ministrs un bija ievērojams būvinženieris. Muzeja tapšanas procesam tika piesaistīti arī vairāki citi Latvijas mākslinieki.

Laimas šokolādes muzejs ir tapis ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Kopumā ēkas renovācija un muzeja iekārtošana izmaksāja gandrīz miljonu latu, no tiem vairāk nekā 200 000 latu ir ERAF finansējums.

Ņemot vērā lielo interesi par muzeju, decembrī Laimas šokolādes muzejs uzņems ekskursantu grupas, kuras ir pieteikušās jau iepriekš, bet visiem pārējiem interesentiem muzejs būs atvērts sākot ar janvāri.  

 Visu informāciju par muzeju un tā darba laikiem var noskaidrot interneta vietnē www.laima.lv, pa tālruni 66154777 vai rakstot uz muzejs@laima.lv.

Par akciju Vēstule no Sargeņģeļa:

Visu šo gadu AS Laima ir veidojusi kādu ļoti īpašu saldumu kārbiņu ar vēstījumu – Vēstuli no Sargeņģeļa un aicināja skolēnus no visas Latvijas piedalīties tās tapšanā.

Kas ir Sargeņģelis? Par Sargeņģeli var kļūt ikviens no mums - daloties Mīlestībā, sūtot savas labās domas un vēlējumus citiem cilvēkiem - gan saviem tuvajiem, gan nekad nesatiktajiem.

Visa šī gada garumā simtiem cilvēku ir rakstījuši savas labās domas un Mīlestības vēlējumus un atdevuši tos mums, lai iepriecinātu citus, tādējādi kļūstot par Sargeņģeļiem.

Līdzīgi kā vēstījums pudelē, vēlējumi tiks ievietoti saldumu kārbiņās. Katra no tām būs īpaša un unikāla, un saņēmējs zinās, ka uz Pasaulē ir kāds, kas domā un vēl labu... Savu ceļojumu Vēstules no Sargeņģeļa sāks šogad decembrī, lai iepriecinātu tūkstošiem cilvēku Latvijā un citur pasaulē.

Par AS Laima:

Laima ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā un ir atzīmējis 140 gadu jubileju. Laima savieno vēsturisko mantojumu ar inovācijām. Seno meistaru radītās receptūras sniedz gandarījumu arī mūsdienu klientiem, atzīstot Laima par kvalitatīvāko zīmolu Latvijā. Šobrīd Laima ir lielākais saldumu ražotājs Baltijā, kas izvērsis eksportu vairāk nekā 25 pasaules valstīs.

Laima ir viena no retajām šokolādes ražotnēm Eiropā, kurā kakao pupu pārstrādes procesu līdz gatavai šokolādei pilnībā tiek veikts pašu spēkiem. Rūpīgi saglabātās senās prasmes un receptes ir papildinātas ar mūsdienīgām ražošanas metodēm. Laimas šokolāde top tikai no augstvērtīgajām Forastero kakao pupām, kas augušas Ganā, Āfrikā. Šīs kakao pupas īpaši grauzdējot, maļot un temperējot, rodas tikai Laimas šokolādei raksturīgā unikālā garša.