"Laimas" šokolādes muzejs atsāk darbu

“Laimas” šokolādes muzejs durvis viesiem vērs 21. maijā.

Rūpējoties par darbinieku un viesu drošību, muzejs darbu atsāk atbilstoši kultūras ministra rīkojumā noteiktajām sanitārā protokola prasībām.

Lai izbaudītu šokolādes piedzīvojumu individuāli vai audio gida pavadībā, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Savukārt apmeklēt muzeju gida pavadībā iespējams ar iepriekšēju pierakstu.

Radošo darbnīcu piedāvājam apmeklēt vienas mājsaimniecības iedzīvotājiem, iepriekš veicot rezervāciju.

Telpu noma tiks piedāvāta, atbilstoši kultūras norišu vietu sanitārajam protokolam. Muzeja svinību zālē “Šokolāde” vienlaikus drīkst atrasties 12 personas, ievērojot 2 m distanci vienam no otra. Pasākuma laiks nedrīkst pārsniegt trīs stundas, ieskaitot apmeklētāju ierašanos un aiziešanu no pasākuma.

! Aicinām viesus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja personai ir infekcijas slimības simptomi.

Piesardzības pasākumu ievērošana muzejā:

1.  Vienlaikus muzeja telpās nedrīkst atrasties vairāk par 25 viesiem, apmeklētāju plūsma tiks kontrolēta.

2.  Aicinām muzeja telpās ievērot divu metru distanci vienam no otra.

3.  Viesiem un darbiniekiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

4.  Norēķiniem aicinām izmantot maksājumu kartes un bezkontakta maksāšanas iespēju ar bankas kartēm, pietuvinot karti maksājumu terminālim. Skaidras naudas darījumi nav pārtraukti, bet, lūdzam izvēlēties iespēju maksāt ar karti.

5.  Lai mazinātu saslimšanas riskus, muzeja telpas dienas garumā tiks uzkoptas pastiprināti. Ne retāk kā reizi stundā tiks dezinficēti durvju rokturi un virsmas, īpaši skārienjūtīgās ierīces.

6.  Audio gidi tiek dezinficēti pēc katras lietošanas reizes.

Muzejs nodrošina, lai telpās neatrastos viesi un darbinieki, kuriem ir elpceļu infekcijas slimību pazīmes, personas, kurām noteikta pašizolācija vai karantīna.

Izmaiņas darba laikā

Saistībā ar korona vīrusa uzliesmojumu pasaulē, “Laimas” šokolādes muzejs tiks slēgts no 16. marta līdz valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa beigām. Par precīzu datumu, kurā tiks atsākta muzeja darbība, informēsim atsevišķi.

Par muzeja atvēršanas datumu ziņosim šeit www.laimassokoladesmuzejs.lv. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Vairāk informācijas par pierakstu veikšanu un citiem jautājumiem, zvanot uz tālruni 27868067. Paldies par sapratni. Vēlam visiem mierīgu un saldu kopā būšanu!

Zīmējumu #KONKURSS bērniem

Vai esi domājis, kāda būtu no saldumiem veidota pasaule? Ļauj vaļu iztēlei un radi zīmējumu par tēmu - “Laimas” saldumu pasaule!


📨
Savu mākslas darbu iesniedz elektroniski, sūtot to uz e-pastu muzejs@laima.lv


Pievērs uzmanību, vai esi saņēmis atbildi, lai esi drošs, ka e-pasts nav noklīdis.


🎨
Katru pirmdienu (30.03, 06.04, 13.04, 20.04), četras nedēļas pēc kārtas, iesūtītos darbus ievietosim bilžu galerijā mūsu Facebook profilā.


Par savu favorītu varēsiet balsot, spiežot “patīk”👍.


Darbi, kas būs saņēmuši visvairāk īkšķīšus, tiks izstādīti “Laimas” šokolādes muzejā.🥇Izstādē, kuras norises laiku precizēsim, piedalīsies 12 labākie iesūtītie darbi. 


Lai radoši!

Šokolādes Ziemassvētki!

2019.gada 1.decembris

Jau pavisam drīz “Laimas” šokolādes muzejā tiks uzburti gada skaistākie un mīlestības bagātākie svētki. Šogad pie mums viesosies un  brīnumiem ļaus noticēt zinātniskais teātris Laboratorium. Kopā ar lieliem un maziem saldummīļiem satiksim Ziemassvētku vecīti un darbosimies radošajās darbnīcās.

Ja arī Tu esi zinātkārs un vēlies uzzināt, kādas ir šokolādes maģiskās īpašības, gaidīsim Tevi ciemos saldākajā muzejā Rīgā!

Tiekamies 11.decembrī!

Pasākumam pieejami divi laiki: plkst. 12:00 un plkst. 16:00

Pasākums norisināsies latviešu valodā. Ieteicamas bērniem no 3 gadu vecuma.

Biļetes cena: bērnam 25 eiro un 5 eiro pieaugušajam.

Biļetes iespējams iegādāties “Laimas” šokolādes muzeja kasē, Miera ielā 22.  Vietu skaits ierobežots.

Šokolādes skola bērniem!

2019.gada 10.oktobris

Nenokavē un piesakies!

Izklaidējoša un izglītojoša vienas dienas programma bērniem skolas brīvlaikā, kuras laikā mazie saldummīļi gan izzina šokolādes un Laimas vēsturi,tradīcijas un noslēpumus, gan sajūt šokolādi ar visām maņām, darbojas ar šokolādi paši, kā arī lieliski pavada laiku un iegūst jaunus draugus!

Vairāk informācijas lasi šeit.

Akcija telefonu vāciņiem!

Nenokavē lielisku iespēju iegādāties telefona vāciņu ar saldāko dizainu. Šobrīd "Laimas" šokolādes muzejā telefonu vāciņiem  20% atlaide.

Vāciņi pieejami sekojošiem telefonu modeļiem:

Iphone 5; Iphone 6; Iphone 6+; Iphone 7; Iphone XR; Iphone X/XS; Iphone XS max;
Samsung J8(2018); Samsung S8; Samsung A9; Samsung AG+; Samsung J5(2017); Samsung J3(2017); Samsung A7; Samsung S8+; Samsung 9S; Samsung 7+/8+;
Huawei P20 lite; Huawei Mate 20 Pro; Huawei P20; Huawei P20 Pro.

Šokolādes svētki!

2019.gada 1.jūlijs

Par godu Starptautiskajai Šokolādes dienai 11.jūlijā "Laimas" šokolādes muzejs piedāvā īpašu programmu par īpašu cenu - ar 50% atlaidi ieejas maksai!*
Muzejs būs atvērts no plkst.10:00 līdz 15:00, un visas dienas garumā kopā ar apmeklētājiem baudīsim šokolādes piedzīvojumu. Vai Tu zināji, ka Latvijā viens iedzīvotājs gada laikā apēd 3.9 kg šokolādes? Nāc pie mums, uzzini interesantus faktus, izbaudi maģiskus pārsteigumus un sajūti šokolādi ar visām maņām!

Ekskursijas laikā ikvienu aicinām:
-nobaudīt klasisko un čili karstās šokolādes dzērienu, kādu to baudīja kakao pirmatklājēji senie acteki;
-nogaršot "Laimas" saldumus un pagatavot savu unikālo šokolādes konfekti;
-izzināt "Laimas" stāstu un iepazīt muzeja ekspozīciju gida pavadībā;
-iemūžināt saldo piedzīvojumu jautros foto un video.

Saldā piedzīvojuma noslēgumā katram viesim dāvana - šokolādes tāfelīte ar mīlestības vēstījumu!
*Ieejas biļešu standarta cenas apskatāmas muzeja mājaslapā:
 
http://www.laimasokoladesmuzejs.lv/lv/par-muzeju/ieejas-bi/

Atlaides nesummējas.
Programma latviešu valodā.

Dāvanu tirdziņš!

Šokolādes svētku ietvaros, 11. jūlijā "Laimas" fabrikas pagalmā, no plkst.16.00 līdz 23.00 darbosies "Laimas" šokolādes muzeja dāvanu veikaliņš. Aicinām jūs iepriecināt sevi un citus ar dāvanām, kuras novērtēs īsteni saldummīļi!

Plašāka informācija par dāvanu klāstu - muzeja mājaslapā:
http://www.laimasokoladesmuzejs.lv/lv/pakalpojumi/davanas/

Saldā satikšanās ar savu mammu!

Šajā Mātes dienā, 12. maija svētdienā, piedāvājam pavadīt laiku kopā ar savu māmiņu, krustmāti vai omīti, kopā baudot burvīgu šokolādes piedzīvojumu.

Pasākuma cena vienai personai: 16 Eur
Pieteikšanās pa telefonu: (+371) 66154777
Vietu skaits ierobežots!

Vairāk informācija par pasākumu: 
https://www.facebook.com/events/453254788763113/

Jaunums! Audio gids

Tagad arī pie mums ir lieliska iespēja ekskursiju izbaudīt savā dzimtajā valodā kopā ar audio gidu. Audio gids ļauj brīvi pārvietoties pa muzeju un sniedz lielisku iespēju padziļināti iepazīties ar visiem muzeja eksponātiem latviešu, angļu, krievu, lietuviešu, igauņu, somu un vācu valodās.


Izmaiņas darba laikā

Plāno savu apmeklējumu laikus!
Otrdien, 4.maijā, muzejs slēgts.

Izmaiņas darba laikā

Plāno savu apmeklējumu laikus!
Piektdien, 1.maijā, muzejs slēgts.

Izmaiņas muzeja darba laikā

Ieplāno savu apmeklējumu laikus!
Trešdien, 24.aprīlī, muzejs būs atvērts līdz pulksten 17:00.

Darba laiki Lieldienās!

Piektdien, 19. aprīlī un svētdien, 21.aprīlī, muzejs slēgts.

Plāno savu apmeklējumu laikus!

Izmaiņas muzeja darba laikā

Otrdien, 12.martā, un ceturtdien, 14.martā, muzejs būs atvērts līdz pulksten 16:00.

Plāno savu apmeklējumu laikus! 

Uzdāvini šokolādes piedzīvojumu!

Jaunas zināšanas, nebijusi pieredze, labi pavadīts laiks un jauni draugi - uzdāvini savam bērnam šokolādes piedzīvojumu!
Dženetas mamma  Iveta stāsta: "Pēc šokolādes piedzīvojuma Dženeta ir tik apgarota, pacilāta.. Mūsdienās tik garas stundas noturēt bērnu uzmanību nav iespējams, bet jūs to mākat! Dženeta Šokolādes skolā ieguva draudzeni, tagad abas sarakstās... Šokolāde ir labs sākums draudzībai!"

Apmeklējot "Šokolādes skolu”, kārumniekiem būs iespēja izbaudīt šokolādi ar visām maņām atraktīvā ekskursijā “Laimas” šokolādes muzejā, izzināt saldumu tapšanas noslēpumus, iejusties ekspertu ādā un degustēt jaunākos produktus, iepazīt uzņēmuma struktūru un darbiniekus, kļūt par īsteniem saldumu meistariem, radošajā darbnīcā gatavojot konfektes un gleznojot ar šokolādi uz vafeļu lapām.

Dienu krāšņāku padarīs kāds maģisks pārsteigums, bet dienas noslēgumā svinīgā izlaiduma ceremonijā katrs dalībnieks iegūs zināšanas apliecinošu diplomu!

Piesaki savu saldummīli, iespējams, saldākajai izglītības programmai pasaulē!

Pasākums notiek: 14.martā latviešu valodā; 15.martā - krievu valodā. 
Pieteikšanās: rakstot uz elita.apine@orkla.lv vai zvanot (+371) 22319420.
Šokolādes skolas dalības maksa - 35 eur.

N.B.! Vietu skaits ierobežots


Saņem 15% atlaidi muzeja apmeklējumam!

Līdz 4.februārim iegādājies "Laimas" šokolādi veikalos "Maxima", izmantojot savu PALDIES karti, un saņem kuponu ar 15% atlaidi "Laimas" šokolādes muzeja apmeklējumam! 

Apmeklētāju ievērībai!

Sestdien, 29.decembrī, "Laimas" šokolādes muzejs individuāliem apmeklētājiem būs slēgts, jo muzejā norisināsies Ziemassvētku pasākumi bērniem. Ieeja muzejā tikai ar iepriekšpārdošanā iegādātām biļetēm uz pasākumu.


Šokolādes muzejs sagaida 175 000. apmeklētāju

Šodien, 2018. gada 30. oktobrī, Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima” šokolādes muzejā tika atzīmēti svētki par godu 175 000. apmeklētājai kopš 2013. gada 18. decembra, kad tika dibināts muzejs. “Laimas” šokolādes muzeja 175 000. viešņa bija skolotāja Vineta no Salacgrīvas vidusskolas, kas muzeju apmeklēja kopā ar savu audzināmo klasi.

Mums ir patiess lepnums, tuvojoties mūsu muzeja piecu gadu jubilejai, kas tiks atzīmēta decembrī, sagaidīt “Laimas” muzeja 175 000. viesi. Šo gadu laikā mēs esam auguši, padarot zīmola “Laima”, kā arī šokolādes stāstu cauri laikiem vēl aizraujošāku. Esam gandarīti, ka pie mums ciemos ierodas viesi gan no galvaspilsētas, gan Latvijas reģioniem, gan ārvalstīm, augstu novērtējot interesanto gidu stāstījumu, interaktīvās ekspozīcijas un unikālās radošās darbnīcas,” stāsta “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Liena Skadiņa.

2018. gadā no janvāra līdz septembrim muzeju apmeklējuši vairāk nekā 28 795 viesu gan no Latvijas, gan ārvalstīm, no kuriem 49% ir bērni, bet 51% – pieaugušie. Kopā no janvāra līdz septembrim muzeja radošajā darbnīcā radītas vairāk nekā 53 000 viesu īpašās šokolādes konfektes, kas parāda viesu vēlmi darboties un pašiem kļūt par šokolādes meistariem. 87% apmeklētāju izvēlas ne tikai iepazīt muzeja ekspozīciju ekskursijas laikā, bet arī gūt neatkārtojamu pieredzi radošajā šokolādes darbnīcā.

Mēs regulāri papildinām mūsu muzeju ar unikāliem eksponātiem, kas vēl labāk attēlo “Laimas” un šokolādes daudzpusīgo stāstu. Piemēram, šobrīd mēs strādājam pie ekspozīcijas, kura iepazīstinās ar šokolādes labvēlīgo ietekmi uz cilvēka ķermeni un veselību, kā arī norit darbs pie audio gida ieviešanas, kas ļaus ikvienam izbaudīt aizraujošu stādījumu par šokolādi. Audio gids būs pieejams septiņās valodās, papildina Liena Skadiņa.

2018. gadā “Laimas” muzeju papildinājuši vairāki jaunumi, tostarp šajā vasarā vairāk nekā 250 šokolādes cienītāju kopīgi radītā šokolādes glezna, ekspozīcija “Vēsturiskie produkti mūsdienās”, šokolādes skulptūru siena, kuru šī gada sākumā radījis šokolādes meistars-konditors no Grieķijas Hatzidakis Emmanouil, kā arī daudz kas cits.

2017. gadā “Laimas” šokolādes muzejā tika investēti vairāk nekā 40 tūkstoši eiro, lai pilnveidotu un papildinātu muzeja ekspozīcijas, kā arī izveidotu jaunu muzeja vizuālo identitāti. Savukārt šogad ir atjaunota radošā šokolādes darbnīca, pielāgojot to īpašiem pasākumiem. Vidēji katru otro dienu muzejā tiek organizēts kāds privāts vai korporatīvs pasākums, bet pieprasītākā programma ir dzimšanas dienas svinības. Papildus tam muzejā arī atjaunots “Laimas” pulksteņa eksponāts, kurā iekļauti elementi no 1999. gadā uzstādītā “Laimas” pulksteņa Rīgas centrā.

“Laimas” šokolādes muzeja ekspozīciju iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu.  Ikviens muzeja apmeklētājs tiek cienāts ar īpašo “Laimas” karsto šokolādi, kā arī “Laimas” šokolādes konfektēm. Gadā muzejā tiek izdzerti vidēji 1 195 litri karstās šokolādes dzēriena un apēstas četras tonnas “Laimas” konfekšu.


Apceļo Latvijas muzejus

Latvijas Muzeju biedrība un Latvijas muzeji no 5.jūnija līdz 31.augustam aicina piedalīties vasaras akcijā “Apceļo Latvijas muzejus”.  Ikviens aicināts apmeklēt muzejus, ieraudzītu sev saistošo un pastāstītu par to arī citiem – draugiem, paziņām, sociālo tīklu sekotājiem. Akcijas mērķis ir popularizēt kultūras mantojumu, kas glabājas Latvijas muzejos, kā Rīgā, tā ārpus tās, Latvijas pierobežā, kā arī vidienē, veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt to “šarmu”.

Vairāk informācjas par akciju meklē ŠEIT. 

Saldi aizvadīti Šokolādes svētki muzejā

11.jūlijā, kad pasaulē atzīmē Starptautisko šokolādes dienu, iemīļotākais saldumu zīmols Latvijā "Laima" un "Laimas" šokolādes muzejs jau tradicionāli rīko svētkus par godu šokolādei.

Arī šogad ar īpašu programmu "Laimas" šokolādes muzejs uzņēma vairākus simtus viesu, kopā atzīmējot nozīmīgākos notikumus šokolādes vēsturē.


Šokolādes svētki "Laimas" šokolādes muzejā

Par godu Starptautiskajai Šokolādes dienai 11.jūlijā "Laimas" šokolādes muzejs piedāvā īpašu programmu par īpašu cenu - ar 50% atlaidi ieejas maksai!*

Muzejs būs atvērts no plkst.10:00 līdz 15:00, un visas dienas garumā kopā ar apmeklētājiem svinēsim šokolādi, piedzīvojot un sajūtot to ar visām maņām, kā arī gidu pavadībā atzīmēsim ievērības cienīgākos notikumus šokolādes un "Laimas" vēsturē: kakao atvešana uz Eiropu, pirmā cietā šokolādes tāfelīte, "Laimas" fabrikas atklāšana un daudzus citus.

Ekskursijas laikā ikviens būs aicināts:

- nobaudīt klasisko karstās šokolādes dzērienu;

- nogaršot čili šokolādes dzērienu, kādu to baudīja kakao pirmatklājēji senie acteki;

- nogaršot jaunākos "Laimas" saldumus;

- izzināt "Laimas" stāstu un iepazīt muzeja ekspozīciju gida pavadībā;

- pagatavot un nobaudīt savu unikālo šokolādes konfekti;

- iemūžināt saldo piedzīvojumu jautros foto un video.

Saldā piedzīvojuma noslēgumā katram viesim dāvana - šokolādes tāfelīte ar mīlestības vēstījumu!

*Ieejas biļešu standarta cenas apskatāmas muzeja mājaslapā: http://www.laimasokoladesmuzejs.lv/lv/par-muzeju/ieejas-bi/

Atlaides nesummējas.


Mainīts "Laimas" šokolādes muzeja darba laiks

Sākot ar šī gada 2.aprīli, turpmāk "Laimas" šokolādes muzeja darba laiks būs no otrdienas līdz svētdienai, no plkst.10:00 līdz 18:00.

Esam sagaidījuši 150 tūkstošo apmeklētāju!

Šodien, 2018. gada 16. martā, Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima” šokolādes muzejā tika sagaidīta 150 tūkstošā apmeklētāja kopš muzeja dibināšanas 2013. gada 18. decembrī. Laimīgā muzeja viešņa Ella ar mammu Kristīni un draudzenēm tika sveiktas ar īpašu “Laimas” saldumu dāvanu grozu, ziediem un apliecinājuma rakstu. 

Ar patiesu prieku paziņojam, ka šodien muzejā esam uzņēmuši 150 tūkstošo viesi, kuru iepazīstinājām ar aizraujošo šokolādes stāstu cauri laikiem. Zīmols “Laima” apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā. Līdz ar to tieši “Laimas” šokolādes muzejs, kas ir saldākais muzejs Rīgā, sniedz iespēju doties krāsainā ceļojumā, iepazīstot saldumu attīstību Latvijā,” stāsta “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Liena Skadiņa.

“Laimas” šokolādes muzejs četru gadu laikā ir ieguvis popularitāti gan pieaugušo, gan jauniešu, gan bērnu vidū, pateicoties aizraujošam gidu stāstījumam, interaktīvām ekspozīcijām un unikālām radošajām darbnīcām. 2017. gadā muzeju apmeklēja 41 380 viesi gan no Latvijas, gan ārvalstīm, bet 2018. gada pirmajos mēnešos šokolādes pieredzi guvuši vairāk nekā 7 000 viesi, no kuriem 49% ir bērni, bet 51% pieaugušie.

2017. gadā “Laimas” šokolādes muzejā tika investēti vairāk nekā 40 tūkstoši eiro, lai pilnveidotu un papildinātu muzeja ekspozīcijas, kā arī izveidotu jaunu muzeja vizuālo identitāti. Savukārt šogad ir atjaunota radošā šokolādes darbnīca, pielāgojot to īpašiem pasākumiem. Vidēji katru otro dienu muzejā tiek organizēts kāds privāts vai korporatīvs pasākums, bet pieprasītākā programma ir dzimšanas dienas svinības. Papildus tam muzejā arī atjaunots “Laimas” pulksteņa eksponāts, kurā iekļauti elementi no 1999. gadā uzstādītā “Laimas” pulksteņa Rīgas centrā.

“Šodien mūsu viesi var baudīt ne tikai ekskursijas un radošās darbnīcas, bet arī unikālas izstādes, kā arī izglītojošu programmu skolēnu brīvlaikā – “Šokolādes skolu”. Arī nākotnē mēs turpināsim regulāri pilnveidot muzeja ekspozīcijas, kā arī strādāsim pie jaunu programmu izveides, lai dāvātu vēl aizraujošāku “Laimas” šokolādes iepazīšanas pieredzi gan lieliem, gan maziem,” papildina Liena Skadiņa.

Kā ziņots iepriekš, “Laimas” šokolādes muzejā 2018. gada 27. janvārī ar īpašu performanci tika atklāta mākslinieka-konditora Hatzidakis Emmanouil šokolādes skulptūru izstāde "Chocolate feelings”. Performances laikā mākslinieks skatītāju acu priekšā radīja šokolādes skulptūru, kas tagad papildina muzeja ekspozīciju. 

“Laimas” šokolādes muzeja ekspozīciju iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu.  Ikviens muzeja apmeklētājs tiek cienāts ar īpašo “Laimas” karsto šokolādi, kā arī “Laimas” šokolādes konfektēm. Gadā vidēji muzejā tiek izdzerti 1 195 litri karstās šokolādes dzēriena un apēstas četras tonnas “Laimas” konfekšu.


Dāvinām dzimšanas dienas kūku!

Svini savu saldo jubileju "Laimas" šokolādes muzejā darba dienā (otrdiena - piektdiena), un mēs uzdāvināsim tev dzimšanas dienas kūku, kā arī iespēju kopā ar viesiem to izdekorēt!

Piedāvājums spēkā darba dienās no 5.marta līdz 30.aprīlim ieskaitot. Pirmdienās muzejs ir slēgts.

Piedāvājums spēkā svinētājiem, kuri izvēlas pilno svinību programmu - ekskursiju un radošo šokolādes darbnīcu.

Vairāk informācijas par saldajām jubilejas svinībām - gunita.balcere@orkla.lv; tālr. 29400224.

Vīna un šokolādes saderība ekskluzīvā degustācijā

"Laimas" šokolādes muzejs aicina uz elegantu un ekskluzīvu garšu saderības vakaru - vīna degustāciju un radošo šokolādes darbnīcu. 

Garšu piesātinātais vakars sāksies ar iedvesmas un enerģijas devu, baudot karsto šokolādes dzērienu no šokolādes strūklakas.

Leģenda vēsta, ka konfekti "Serenāde" pirms vairāk nekā 80 gadiem radījis kautrīgs saldumu meistars, lai atzītos mīlestībā. Šeit Jums būs iespēja atklāt šokolādes meistaru sevī un pašu rokām radīt neatkārtojamus garšas šedevrus - Jūsu unikālās šokolādes konfektes. Palutināt sevi, svinot dzīvi, izmēģināt ko nebijušu vai paust savas saldās jūtas bez vārdiem - šīs konfektes būs lieliski piemērotas jebkuram nolūkam!

Brīvā un mierīgā gaisotnē vīna bāra "Vieta" vīna speciālistu vadībā varēsiet iepazīties ar četru dažādu stilu vīniem un baudīt to saderību ar komplimenta uzkodām un pašu rokām gatavotām šokolādes konfektēm. Vīna un ēdiena saderība, mīti un patiesības par vīna kultūru, ieskats degustācijas pamatprincipos, glāžu izvēles principi, interesanti pudeļu atvēršanas veidi un to demonstrācija. 

Pasākuma programma:
- Ierašanās, karstā šokolādes dzēriena baudīšana
- Radošā šokolādes darbnīca, konfekšu gatavošana
- Četru vīnu degustācija
- Komplimenta uzkodas
- Ieskats vīnzinības pasaulē
- Demonstrācija

Pasākuma ilgums: 1,5 - 2 stundas
Pasākuma cena: 30 eur vienai personai
Vietu skaits ierobežots, ierašanās tikai ar iepriekšēju pieteikšanos!
Biļetes iespējams iegādāties "Laimas" šokolādes muzeja kasē
Pasākums notiks latviešu valodā

Vairāk informācijas: muzejs@laima.lv vai 26593218

Uzdāvini "Šokolādes skolas" piedzīvojumu!

Sagādā saldu un aizraujošu piedzīvojumu savam bērnam un piesaki viņu "Laimas" šokolādes muzeja organizētajā "Šokolādes skolā", kur pārsteigumi, saldi mirkļi un darbošanās garantēta!

Šis ir vienas dienas piedzīvojums, kas iedvesmos ar neparastiem iespaidiem un jauniem draugiem. 

"Šokolādes skolas" programma:

 • Ierašanās Miera ielā 22, pirmais zvans
 • Atraktīva iepazīšanās
 • Mazo ekspertu eksperimenti - degustācijas
 • Saldais ceļojums (Interaktīvas izklaides muzejā)
 • Šokolādes darbnīca (konfekšu gatavošana)
 • Otiņu pavēlnieki un kūku māksla
 • Šoko tests (nenopietni - nopietnais pārbaudījums)
 • Maģisks pārsteigums
 • Šokolādes skolas absolvēšana (svinīgais noslēgums kopā ar vecākiem)
 • Šokolādes zināšanas apliecinoša diploma saņemšana.

Pieejamie datumi: 15.03.2018

Laiks: 12:00 - 19:00

Izlaiduma sākums: 18:00

Dalībnieku vecums 8 - 13.g.v.

Skolas maksa: 35 EUR

Vietu skaits ierobežots

Pieteikšanās: rakstot uz muzejs@laima.lv vai zvanot projektu vadītājai Elitai Apīnei +371 22319420.

Vecāku atsauksmes:

Adrians pēc šokolādes skolas apmeklējuma mājās ejot:
"Paldies, mammu, par šo dienu!" 
Tas laikam izsaka visu un komentārus neprasa. 
Šokolādes skola viennozīmīgi būs pasākums, kas viņam paliks atmiņā. (Inese - Adriana mamma)

Prieks par ļoti interesantu un aizraujoši pavadītu dienu kopā ar enerģiskajām muzeja meitenēm, iepazīstot jaunus stāstus un faktus par šokolādi, tās rašanās vēsturi.
Daudz smaidu, jautru smieklu un pozitīvu emociju!
Tas viss redzams šokolādes skolas absolventu acīs un sejās, ar lepnumu saņemot apliecinošu dokumentu par Laimas „Šokolādes skolas” beigšanu!
Paldies visam radošajam kolektīvam par atraktivitāti, enerģiju un izdomu! ( Solvita - Gustava mamma)


Salda dāvana muzeja apmeklētājiem

Lai priecīgās sajūtas pēc šokolādes piedzīvojuma saglabātos ilgāk, turpmāk ikviens "Laimas" šokolādes muzeja apmeklētājs saņems saldu dāvanu - 15% atlaidi "Laimas" saldumu veikalā Miera ielā 22, kurā var nokļūt uzreiz no muzeja!

Mākslinieka Hatzidakis Emmanouil performance

Sestdien, 27.janvārī pulksten 17.00, ar īpašu performanci "Laimas" šokolādes muzejā tiks atklāta mākslinieka-konditora Hatzidakis Emmanouil šokolādes skulptūru izstāde "Chocolate feelings".

Performances laikā mākslinieks skatītāju acu priekšā radīs vēl vienu šokolādes skulptūru, kura vēlāk papildinās jau esošo izstādi. 

Hatzidakis Emmanouil dzimis 1977.gadā Grieķijas salā Krētā, Iraklijā. Konditora profesiju ieguvis, no agras jaunības strādājot lielākajās viesnīcās visā Grieķijā, un vēlāk arī ārpus tās. Pērn guvis pieredzi arī vienā no prestižākajām viesnīcām Londonā un gardēžu restorānā Rīgā. Piedalījies daudzos starptautiskos konkursos un sarīkojis vairākas, tai skaitā, labdarības, izstādes Grieķijā un Latvijā.

N.B.! 

 • Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc ieeja tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz e-pastu muzejs@laima.lv.
 • Ieejas maksa - ieejas biļete "Laimas" šokolādes muzejā (vairāk informācijas par biļešu cenām: šeit)
 • Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar atjaunoto muzeja ekspozīciju. 

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama no 27.janvāra līdz 10.februārim. 

Ieejas maksa - ieejas biļete "Laimas" šokolādes muzejā (vairāk informācijas par biļešu cenām: šeit). 

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar atjaunoto muzeja ekspozīciju. 


Noskaidrots loterijas "Šokomānija" uzvarētājs!

Šodien, 15.decembrī, izlozē noskaidrots loterijas "Šokomānija" uzvarētājs.

Apsveicam JĀNI MEIJU ar laimēto "Laimas" saldumu grozu! Par balvas saņemšanu sazināsimies personīgi.

Šokolādes Ziemassvētki "Laimas" šokolādes muzejā

Ziemassvētki - saldi kā šokolāde!
"Laimas" šokolādes muzejs aicina sajust Ziemassvētkus un šokolādi ar visām maņām.
Arī šogad Ziemassvētku vecītis kopā ar burvju mākslinieku radīs siltus, skaistus un brīnumiem piepildītus svētkus šokolādes mājā. Viesus sagaidīs un priecēs pasaku tēli, kuri parūpēsies par īstenu šokolādes Ziemassvētku sajūtas radīšanu!

Šokolādes Ziemassvētku pasākumi:

17.decembrī plkst.11:30 (brīnumi latviešu valodā)

19.decembrī plkst.15:30 (brīnumi latviešu valodā)

28.decembrī plkst.15:30 (brīnumi krievu valodā)

Pasākuma programmā:
- Iepazīšanās ar saldāko muzeju Rīgā – ceļojums šokolādes pasaulē;
- Cienāšanās ar karstās šokolādes dzērienu no šokolādes strūklakas;
- Savas mazās tāfelītes izgatavošana - ar mīlestības vēstījumu “Es mīlu..”;
- Brīnumains piedzīvojums kopā ar Burvju mākslinieku;
- Dziesmas un rotaļas kopā ar pasaku tēliem;
- Ziemassvētku vecīša satikšana;
- Dzejolīšu skaitīšana un paciņu saņemšana;
- Radošā piparkūku darbnīca – savas īpašās piparkūkas apgleznošana;
- Skaisto mirkļu iemūžināšana.

Ziemassvētku vecīša pieredze ir neizmērojama, un viņš iesaka šo pasākumu apmeklēt bērniem vecumā no 3 līdz 13 gadiem kopā ar vecākiem (bērniem un pieaugušajiem biļetes cena ir vienāda).
Pasākuma kopējais ilgums - 3 stundas.
Ieejas biļetes var iegādāties ekase.lv vai “Laimas” šokolādes muzeja recepcijā.
Priecāsimies kopā ar jums izbaudīt maģisko un saldo svētku laiku!


Piedalies loterijā un laimē saldumu grozu!

Vienīgā lieta, kas mums sagādā vairāk prieka nekā šokolādes stāsta nodošana jums, apmeklētāji... ir šokolādes ēšana!

Vēlamies šo prieku dāvāt arī jums, tāpēc visus muzeja apmeklētājus aicinām paildzināt saldos šokolādes piedzīvojuma iespaidus, piedaloties loterijā "Šokomānija" un laimējot "Laimas" saldumu grozu 70 eiro vērtībā!

Izbaudi šokolādes piedzīvojumu "Laimas" šokolādes muzejā, uz vietas reģistrējies loterijai un laimē! 

Loterijas norises laiks: 08.11.2017-15.12.2017, loterijas atļaujas numurs: 4762; pilni loterijas noteikumi: šeit.

Pievienojies Rīgas saldākā muzeja komandai!

Aicinām darbā “Laimas” šokolādes muzeja administratoru/-i.

Ja

 • Tev piemīt augsta atbildības sajūta;
 • esi atbalstošs/-a, laipns/-a, precīzs/-a un spēj organizēt savu darbu pastāvīgi;
 • Tev prieku sagādā darbs komandā;
 • māki pozitīvi uzlādēt ikvienu;
 • esi viesmīlīgs/-a un Tev patīk komunikācija ar dažādiem cilvēkiem;
 • Tu tici, ka šokolāde iedvesmo;

PIESAKIES!

Mēs no Tevis sagaidām:

 • latviešu un krievu valodas prasmes ļoti labā līmenī un angļu valodas prasmes labā līmenī
 • iepriekšēju pieredzi klientu apkalpošanā.

Tavi galvenie pienākumi būs:

 • organizēt ikdienas darbu muzeja recepcijā;
 • kvalitatīvi apkalpot muzeja viesus;
 • vadīt ekskursijas un radošās šokolādes darbnīcas.

Piedāvājam:

 • darbu lielā un starptautiskā uzņēmumā;
 • saldu un aizraujošu ikdienu saldākajā muzejā Rīgā - Miera ielā 22;
 • motivējošu atalgojumu;
 • profesionālus un atsaucīgus kolēģus;
 • sociālās garantijas;
 • iespēju mācīties un attīstīties.

Piesakies, sūtot motivētu pieteikumu uz e-pastu konkurss@orkla.lv līdz 31.08.2017.Apmeklētāju ievērībai!

Starptautiskajā šokolādes dienā, 11.jūlijā, interesentu, kas vēlējās apmeklēt muzeju, bija vairāk nekā spējām uzņemt līdz tās dienas darba laika beigām plkst.22:00. Cilvēkiem, kuri vēlu vakarā vēl gaidīja rindā uz muzeju, bet todien netika uzņemti muzejā, tika piešķirtas "Laimas" šokolādes muzeja ieejas kartes, kas derīgas vienam muzeja apmeklējumam. 

Aicinām apmeklējumu ieplānot laicīgi un ieejas kartes izmantot līdz šī gada beigām. 

"Laimas" šokolādes muzejs atdzīvojas!

Par godu Starptautiskajai Šokolādes dienai 11.jūlijā "Laimas" šokolādes muzejs piedāvā īpašu programmu.

Laikā no pulksten 13:00 līdz pat 22:00 muzeja viesus sagaidīs tēli no dažādiem laikmetiem: Acteku indiāņi, Villijs Vonka, Kakao pupiņa un daudzi citi, kas priecēs ikvienu ar aizraujošu stāstījumu par Laimas un šokolādes vēsturi, un vedīs līdzi neaizmirstamā šokolādes piedzīvojumā. Muzeja viesi tiks cienāti ar tradīcijām bagāto šokolādes dzērienu un konfektēm, apskatīt vēsturisko Laimas konfešu iesaiņojumu izstādi un īpašu baleta tērpu kolekciju, kas darināta pēc Laimas konfekšu motīviem. 

Otrdien, 11.jūlijā, ieeja "Laimas" šokolādes muzejā BEZ MAKSAS!


“Laimas” šokolādes muzejs dāvina saldāko ballīti!

Aicinām ikvienu piedalīties fotokonkursā, uz e-pastu muzejs@laima.lv iesūtot 1-3 fotogrāfijas, kuras parāda, ka tieši jūs esat saldākā Latvijas ģimenīte: vai tie būtu saldākie smaidi, saldākais miegs, saldākā nodarbe vai saldākais kopīgi gatavotais gardums...

Konkursa noteikumi

1.  Piesakoties konkursam dalībnieks apliecina, ka piekrīt konkursa noteikumiem.

2.  Konkursa norises laiks: no 01.02.2017. līdz 15.02.2017. (ieskaitot).

3.  Pieteikšanās konkursam: sūtot fotogrāfijas uz e-pastu muzejs@laima.lv, e-pasta tekstā norādot arī vārdu, uzvārdu un kontakttālruni. Kontaktinformācija nepieciešama tikai, lai sazinātos par balvas saņemšanu uzvaras gadījumā, un netiks nodota trešajām personām.

4.  Dalība konkursā ir bez maksas.

5.  Konkursa galvenā balva: saldākā ballīte 10-15 viesiem (ne mazāk kā puse no tiem - bērni vecumā no 3 līdz 12 gadiem) “Laimas” šokolādes muzejā.

5.1.Ballītes programmā: ekskursija “Laimas” šokolādes muzejā ar gidu, karstais šokolādes dzēriens, jautri foto un video, konfekšu gatavošana radošajā šokolādes darbnīcā, kūkas dekorēšana, burvju mākslinieka priekšnesums (pasākuma ilgums ~3h).

5.2.Dalībnieki ballītes laikā tiks filmēti un fotografēti.

5.3.Dalībnieki piekrīt, ka uzņemtie foto un video materiāli var tikt izmantoti “Laimas” šokolādes muzeja publicitātei.

5.4.“Laimas” šokolādes muzejs patur tiesības atteikt balvas saņemšanu, ja ieradušies mazāk viesu nekā norādīts. 


Esam sagaidījuši 100 tūkstošo apmeklētāju!

Vakardien, 22. decembrī, par “Laimas” šokolādes muzeja 100 tūkstošo apmeklētāju kopš muzeja dibināšanas kļuva Luīze, kas kopā ar mazo māsu Karlīnu un tēta māsu Ilzi viesojās muzejā, lai iepazītos ar šokolādes un zīmola “Laima” vēsturi.  Laimīgā muzeja apmeklētāja tika sveikta ar “Laima” saldumu izlases dāvanu grozu, ziediem un apliecinājuma rakstu. 

“Šis ir īsts svētku un brīnumu laiks! Pavisam nesen, 18. decembrī esam atzīmējuši mūsu trīs gadu jubileju un tagad, gada nogalē sveicam arī mūsu 100 tūkstošo apmeklētāju. Mums ir patiess prieks, ka “Laimas” šokolādes stāsts un šokolādes radīšanas pieredze trīs gadu laikā ir kļuvusi iecienīta un populāra gan lieliem, gan maziem šokolādes mīļiem. Paldies muzeja viesiem, ka mūs iedvesmo izstrādāt arvien jaunas programmas un piedāvājumus. Lai nākamais gads nes daudz saldu un īpašu brīžu ikvienam,”novēl “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Liena Skadiņa. 

“Laimas” šokolādes muzejs sagaida, cienā un iedvesmo, tas ļauj darboties un iepazīt “Laimas” stāstu un šokolādes ražošanas tradīcijas ar visām maņām – ieraugot, izgaršojot, sadzirdot un sajūtot. Muzejs ir iecienīts apskates objekts gan Latvijas, gan ārvalstu viesu vidū. Tā platība ir 520 kvadrātmetru, ekspozīcijas iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu. Šokolādes muzejā regulāri tiek rīkoti īpaši pasākumi ar unikālām svētku programmām. 20. un 21. decembrī muzejā saldummīļi pulcējās uz aizraujošajiem “Šokolādes Ziemassvētkiem” kopā ar burvju mākslinieku Dmitriju Bubinu un Ziemassvētku vecīti ar jautrām rotaļām un dāvanām. 


“Laimas” šokolādes muzejs atzīmē 3 gadu jubileju

 “Laimas” šokolādes muzejs 2016.gada 18.decembrī atzīmēs trīs gadu jubileju. Kopš muzeja dibināšanas 2013. gadā to ir apmeklējuši  99 013 viesi gan no Latvijas, gan no vairāk nekā 50 citām pasaules valstīm.

“Šo trīs gadu laikā “Laimas” šokolādes muzejs ir uzņēmis gandrīz 100 000 viesu. Esam ārkārtīgi priecīgi, ka muzeju izvēlas kā īpašo svētku svinību vietu – šeit risinājusies 551 neaizmirstama dzimšanas diena, 63 kāzu svinības un vairāk nekā 30% viesu ir apmeklējuši radošo šokolādes darbnīcu, kļūstot par īsteniem šokolādes meistariem.  Uzzināt šokolādes leģendas “Laimas” stāstu zinošu un profesionālu gidu pavadībā ir aizraujoši gan lieliem, gan maziem šokolādes mīļiem. Muzeja darbinieki ir lielākā vērtība,” uzsver “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Liena Skadiņa. 

Par godu trīs gadu svinībām svētdien, 18.decembrī muzeja apmeklētājiem būs iespēja iepazīt “Laimas” šokolādes un tās vēstures stāstu, produktu ražošanas tradīcijas īpašās svētku noskaņās. Ikviens viesis baudīs īpašo, enerģiju raisošo šokolādes dzērienu. Visu dzimšanas dienas svētku nedēļu “Laimas” šokolādes muzeja Facebook lapā https://www.facebook.com/LaimaSokoladesMuzejs/ ir iespēja iepazīt muzeja lielāko vērtību un bagātību – tā darbiniekus.

Nākamnedēļ 20. un 21.decembrī ikvienam saldummīlim ir īpaša iespēja doties aizraujošajā un brīnumiem piepildītajā piedzīvojumā, apmeklējot “Šokolādes Ziemassvētkus”. ”Šokolādes Ziemassvētkos” viesus sagaidīs bērnu iemīļots tēls, burvju mākslinieks Dmitrijs Bubins, Ziemassvētku vecītis ar jautrām rotaļām un dāvanām. Papildus tam “Šokolādes Ziemassvētku” viesiem būs iespēja piedalīties radošā darbnīcā un apgūt piparkūku dekorēšanas prasmes. Par šī svētku piedzīvojuma biļešu pieejamību interesēties muzeja administrācijā, zvanot pa tālruni 6615 4777.

“Laimas” šokolādes muzejs, kopš tā atklāšanas 2013. gadā, piedāvā apmeklētājiem izzināt šokolādes ražošanas tradīcijas, pieredzi un iespēju izbaudīt apmeklējumu ar visām maņām – redzot, garšojot, sadzirdot un sajūtot. Muzejs ir iecienīts apskates objekts gan Latvijas, gan ārvalstu viesu vidū. Tā platība ir 520 kvadrātmetru, ekspozīcijas iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu. 

Aicinām uzstādīt Latvijas rekordu

“Laima" gaidot savu vārda dienu, aicina dažāda vecuma Laimas pieteikties īpašam rekordam – visvairāk Laimu vienuviet. Par godu šiem svētkiem, rekordu plānots uzstādīt īpašā pasākumā “Laimas” šokolādes muzejā, 2016.gada 11. februārī plkst. 17:30. Tur daiļā vārda īpašniecēm būs sarūpēta īpaša pasākuma programma. Pasākums gaviļniecēm ir bezmaksas, iepriekš piesakoties rekorda uzstādīšanai.

Kopumā Latvijā ir reģistrētas 2356 Laimas. Saskaņā ar vārda raksturojumu, viņām piemīt smalka gaume un stils. Daiļā dzimuma pārstāves ar šādu vārdu ir veiksminieces, kuras dzīves laikā var pacelties līdz pirmās lēdijas statusam. Laimas ir jautras un savās izpausmēs nemēdz atkārtoties. 

Lai pieteiktos 11. februāra vārda dienas svinībām "Laimas" šokolādes muzejā (Miera iela 22) ikviena Laima ir aicināta sūtīt īsziņu ar tekstu "ES BŪŠU". Pasākuma sākums plkst. 17:30, ierašanās no 17:00.


Pirmais bildinājums muzejā!

Sv. Valentīna dienā 14.februārī "Laimas" šokolādes muzejā tika izteikts pirmais bildinājums, kad kāds vīrietis Mīlestības svētku programmas ietvaros bildināja savu mīļoto ar īpašu "Laimas" šokolādes muzeja darbnīcā veidotu šokolādes konfekšu izlasi ar uzrakstu - Precēsi mani? 

Lai saldi kopā!